3. Kancelárske Stoličky

Kancelárske stoličky sú nielen elegantným, ale aj dôležitým prvkom každej kancelárie. Široká škála kancelárskych stoličiek a kresiel umožňuje vybrať si sedenie v klasickom, alebo modernom štýle. Použitím kvalitných poťahových látok a najnovších poznatkov z oblasti ergonómie sa stávajú stoličky a kreslá neodmysliteľnou pracovnou pomôckou. Kancelárske stoličky a kreslá sú určené ako pre krátkodobé, tak aj dlhodobé sedenie a vynikajú nielen príjemným vzhľadom, ale tiež funkciami potrebnými pre dynamické a zdravé sedenie.

3.a. Kancelárske kreslá a stoličky

Kancelárske kreslá a stoličky sa stanú elegantným prvkom každého interiéru, odrážajú moderný dizajn, ergonomické a zdravé sedenie a kvalitné poťahové materiály. Veľké množstvo technických funkcií kresiel zabezpečí prirodzené a jednoduché sedenie. Samozrejmosťou tejto rady kancelárskych kresiel a stoličiek je precízne spracovanie a kvalitné čalúnenie a bohatá ponuka poťahových látok.

Moderné kreslá do kancelárie MyTurn
Manažérske kreslá a stoličky do kancelárie MyTurn

-Kancelárske kreslo a stoličky MyTurn

Manažérske kreslá do kancelárie MyTurn, to je najvyššia úroveň elegancie a štýlu. Precízne kožené dokončenie spojené s hliníkovými prvkami dodávajú kolekcii šmrnc prémiového výrobku. Otočná verzia skvele doplní výzdobu riaditeľskej kancelárie, zatiaľ čo konferenčná verzia znamenite zapadne do meetingových sálov s najvyšším štandarom. Odlišujúcim prvkom sú hliníkové podrúčky, ktoré sú harmonicky prepojené s operadlom, kým intuitívny a nekomplikovaný mechanizmus ‘Rocker’ významne zvyšuje komfort sedenia behom viachodinových stretnutí.

Súčasťou kolekcie sú následujúce prvky:

  • kancelárske otočné kreslo s vysokým alebo nízkým operadlom
  • konferenčné otočné kreslo s vysokým nebo nízkým operadlom
  • konferenčné kreslo na lyžine
kancelarske-kreslo-action-5
ACTION je unikátne kancelárske kreslo

– Kancelárske kreslo ACTION

ACTION je najväčšie a najmodernejšie kancelárske kreslo v našej ponuke, ktoré poskytuje pohodlie a optimálnu polohu v sede. Vyznačuje sa mimoriadne ergonomickou sedacou časťou, plynule nastaviteľným uhlom sedadla a operadla so širokou nastaviteľnou bedrovou opierkou. Charakteristickým rysom tohto modelu je široká nastaviteľná opierka hlavy, ktorá poskytuje pevnú podporu pre krk a hlavu. Dôraz na sedák, hliníkové kolieska a dekoratívne prvky, navodzuje priemyselný vzhľad tohto kresla. ACTION je unikátne kancelárske kreslo, ktoré má okrem ergonomických a funkčných výhod aj moderný vzhľad.

XENON je základnou stoličkou
XENON je základným typom stoličky z ponuky PROFIm

– Kancelárske kreslo Xenon

XENON je nová kolekcia stoličiek, dizajnovaná pre PROFIm od ITO Design, nemeckej dizajnérskej skupiny. Rodina XENON bola vytvorená pre uspokojenie potrieb náročných zákazníkov, ktorí kladú osobitný dôraz na ergonomické riešenie a pritom vyžadujú najväčšiu pozornosť, ktorá je venovaná dizajnu a estetike. XENON je základným typom stoličky z ponuky PROFIm, čo znamená, že je vybavený všetkými potrebnými mechanizmami a možnosti nastavenia, ktoré by ste očakávali a zárukou plnohodnotnej ergonómie za rozumnú cenu. Táto nová stolička sa môže pochváliť unikátnou konštrukciou, funkčnosťou a napríklad aj inovačnou bedrovou opierkou a podrúčkami s vankúšmi, ktoré môžu byť upravené v každom smere. Kolekcia obsahuje stoličku s vysokým aj nízkym operadlom a sú k dispozícii v rôznych prevedeniach s niekoľkými typmi čalúnenia vo viac ako 130 farbách.

Kancelárske kreslo ACTIVE
ACTIVE rada manažérskych kancelárskych kresiel a stoličiek

– Kancelárska stolička a kreslo ACTIVE

ACTIVE je systém nadčasových manažérskych kresiel a stoličiek. Elegantná línia sedadla a operadla, vhodne zvolené područky dávajú kreslu luxusný výzor. Ostré tvary kresla sú zdôraznené prešívaním hrán na bokoch stoličky. Vďaka stabilite a ergonomickým tvarom je aj dlhodobé sedenie v tejto stoličke pohodlné. ACTIVE je súhrnom funkčných výhod a dizajnu s dôrazom na najvyšší komfort. Aj napriek skutočnosti, že operadlo je tenké, je veľmi pohodlné a flexibilné. Chrbtová časť je skonštruovaná tak, že aktívne pomáha správnemu držaniu tela pri sedení (odtiaľ aj názov stoličky – ACTIVE).

FORMAT-manažérske kreslo
manažérske kancelárske kreslo FORMAT

– Kancelárska stolička a kreslo FORMAT

FORMAT je kategória manažérskych kancelárskych kresiel, ktoré vynikajú vysokým komfortom sedenia. Originálne profilované operadlo a oblé područky dávajú kreslu výnimočný charakter. Je určené pre manažérov, ktorí si cenia pohodlie a eleganciu. Tvar operadla, synchrónna mechanika a nastaviteľná bedrová opierka zaisťujú bezpečné a zdravé sedenie. Vynikajúca voľba pre tých, ktorí uprednostňujú estetické predmety zvýrazňujúce individuálny vkus.

Kancelarska stolicka ONE
ONE je skupina moderných stoličiek určená pre manažérske kancelárie.

– Kancelárska stolička ONE

ONE je skupina moderných stoličiek určená pre manažérske kancelárie. Pri požiadavke na výnimočne ergonomický model je vhodné stoličku vybaviť synchro mechanikou, posuvom sedadla (SL), nastaviteľnými područkami a opierkou hlavy. Synchrónny mechanizmus vnucuje telu zachovať si správne držanie počas sedenia. Charakteristickým rysom stoličky je operadlo vyrobené z pružného materiálu, ktorý umožňuje dodatočný sklon až do 45 stupňov. Vzhľad stoličky zdôrazňujú kontrasty materiálov prednej a zadnej strany, ako aj bočné prešívanie. Kreslo ONE získalo právo používať označenie GS “Safety Tested” a “Ergonomic Product”. To znamená, že model je navrhnutý tak, aby umožnil optimálne prispôsobenie produktu potrebám a pracovným podmienkam užívateľa. Pre našich odberateľov je to zárukou bezpečnosti a najvyššej kvality počas celého obdobia využívania stoličky.

Stolička VERIS
VERIS je moderná a plne ergonomická kancelárska stolička.

– Kancelárska stolička VERIS

VERIS je moderná a plne ergonomická kancelárska stolička. Výhodou tohto modelu je najnovší synchrónny mechanizmus s mnohými funkciami a ergonomicky tvarované operadlo s dodatočným vychýlením. Dokonalým doplnkom k systému VERIS môže byť konferenčná stolička BIT.

Kreslo do kancelárie NIKO
Rada manažérskych kancelárskych kresiel a stoličiek NIKO

– Kancelárska stolička NIKO

Rada manažérskych kancelárskych kresiel a stoličiek NIKO je pre ľudí, ktorí ocenia prepracovnú formu okolitých objektov. Výrazné črty operadla sú umocnené viditeľnými časťami konštrukcie područiek, ktorá prechádza cez chrbtovú časť operadla. Úžitkovú hodnotu umocňuje široké pohodlné sedadlo, sklopný regulovateľný mechanizmus a kvalitné čalúnenie. Rada NIKO je doplnená o konferenčné stoličky na nohách alebo na lyžinách, ktoré dokonale plnia svoju úlohu v reprezentatívnych kanceláriách.

Dizajn otočnej kancelárskej stoličky MOTTO
Otočná kancelárska stolička MOTTO

– Otočná kancelárska stolička MOTTO

Úsporný dizajn otočnej stoličky MOTTO je zdôrazňovaný rafinovanou líniou jej operadla. Široké spektrum použitých čalúnení Vám umožní dodať na výraze akémukoľvek interiéru. Vďaka tomu, že sú na operadle eliminované viditeľné plastové komponenty, je Motto použiteľná aj v nekancelárskych, viac dizajnových priestoroch a v domácnostiach. Vďaka unikátnej technológii s použitím kostry z pružného plastu, ktorá je následne pokrytá studenou polyuretánovou penou, je operadlo nesmierne ohybné a dokáže sa prispôsobiť ľuďom s diametrálne odlišnými dispozíciami. Podrúčky sú nastaviteľné a umožnia Vám nájsť tú správnu polohu pre podporu zápästia a predlaktia. Intuitívne ovládateľné mechaniky – synchrónne a samo-nastaviteľné synchrónne – zaručujú užívateľovi dynamické a komfortné sedenie v priebehu dlhého a náročného pracovného dňa.

LightUp je dizajnová otočná kancelárska stolička
Stolička do kancelárie LightUP

– kancelárska stolička – otočná – LightUp

LightUp je prvotriedna dizajnová otočná stolička, ktorej riešenie je kompromisné a odráža v sebe tri základné princípy – kvalitu, prijateľnú cenu a komfort pri dlhodobom sedení. Jednoducho ovládateľná synchrónna mechanika umožňuje precízne nastavenie podľa potreby chrbta užívateľa a tým mu spríjemňuje dlhé pracovné hodiny strávené pri stole. LightUp je dodávaná v dvoch verziách – so synchrónne a so samo-nastaviteľnou synchrónnou mechanikou. Systém nastavenia náklonu sedadla s operadlom chrbta je u synchrónnej verzie veľmi presný a umožňuje veľmi citlivé nastavenie podľa dispozícií konkrétneho užívateľa. Samo-nastaviteľná synchrónna mechanika so svojím zjednodušeným automatickým nastavením je oproti tomu určená viac užívateľom, ktorí sa na stoličke striedajú a komplexné synchrónne nastavenie by preto bolo zbytočne zložité. Tím projektantov vytvoril pre LightUp netradičné pojazdnú bedrovú opierku, ktorá je nastaviteľná výškovo aj hĺbkovo. Operák chrbta je možné objednať v dvoch variantoch: sieťovaný alebo čalúnený. LightUp je ideálnym riešením pre tých, ktorí hľadajú kvalitnú ergonomickú stoličku za prijateľnú cenu. Z enviromentálnych dôvodov sa LightUp z 95% skladá z recyklovateľných komponentov.

PERFO III
manažérske kreslo PERFO III so sieťovinou

– Kancelárska stolička PERFO III

Jedinečnosť línie manažérskych kresiel PERFO III spočíva v použití sieťoviny. Tento materiál tvorí súčasť operadla a dáva telu dokonalú oporu. Kreslo zaujme dynamickosťou, vzdušným dizajnom a vysokým pohodlím pri sedení. Pri otočnej verzii stoličky je možné regulovať výšku a zmenu uhlu sklonu operadla. Ergonomické sedadlo a operadlo sú predpokladom prispôsobenia stoličky anatomickým potrebám užívateľa. Aplikácia synchrónnej mechaniky umožňuje dynamické sedenie, ako aj miesto pre relax.

Kancelarska stolicka ARCA
ARCA je moderná a užívateľsky veľmi príjemná pracovná stolička.

– Kancelárska stolička ARCA

ARCA je moderná a užívateľsky veľmi príjemná pracovná stolička. Ponúka niekoľko mechanizmov, ktoré ju prispôsobujú potrebám užívateľov. Synchrónna mechanika zabezpečuje správnu polohu tela a vytvára dynamické sedenie. K správnej pozícii pri sedení napomáha aj sedadlo s možnosťou posuvu, výškovo nastaviteľné operadlo a nastaviteľné područky. Vďaka týmto reguláciám si môže užívateľ ľahko minimalizovať dôsledky dlhodobej práce pri stole, čo napomáha aj k zlepšeniu efektivity práce. Charakteristickou črtou ARCA je operadlo, ktorého moderná konštrukcia priaznivo vplýva na chrbticu. Konštrukcia je koncipovaná tak, aby bola flexibilná do strán, aj dozadu. Súčasťou kolekcie je aj konferenčná stolička na lyžinách. Všetky prvky stoličky sú vyrobené z kvalitných materiálov. Vďaka širokej ponuky látok a čalúnenia sa toto pohodlné a estetické kreslo skvele hodí do akéhokoľvek interiéru.

Stolička kancelárska RAYA
RAYA predstavuje moderné a užívateľsky príjemné pracovné sedenie.

– Kancelárska stolička RAYA

Skupina stoličiek RAYA predstavuje moderné a užívateľsky príjemné pracovné sedenie. Vyjadruje spôsob prístupu k zamestnancom. Ergonomický charakter, nastaviteľné područky, nastaviteľná výška operadla, ako aj výška a hĺbka sedadla a pri aplikovaní synchro-mechaniky dosiahnutie tzv. dynamického sedenia (pri otočnej verzii), to sú vlastnosti stoličky, vďaka ktorým spĺňa vysoké nároky tých, ktorí trávia za stolom niekoľko hodín denne. Tento model sa vyznačuje jednoduchým dizajnom, založeným na kontraste geometricky ostrých obrysov a materiálov – časti vyrobené z plastu v kontraste s čalúneními a kovovými prvkami. Množstvo typov poťahových látok zároveň určuje univerzálnosť použitia stoličky v každej kancelárii. RAYA je úspešnou súčasťou dizajnových trendov pri zariaďovaní pracovných miest. V ponuke je okrem otočnej verzie aj konferenčná stolička na nohách (s klzákmi, alebo kolieskami), alebo na ohýbanej „V“ konštrukcii.

Stolička do kancelárie PLAYA
PLAYA je kombináciou funkčnosti a ergonómie.

– Kancelárska stolička PLAYA

PLAYA je kombináciou funkčnosti a ergonómie. Pohodlné, celočalúnené operadlo dokonale zapadá do sedadla. PLAYA je jednoducho kombináciou toho najlepšieho z úžitkových funkcií stoličiek RAYA a PLUS NEW.

3.b. Konferenčné a rokovacie stoličky

Kvalite komunikácie počas rokovania alebo konferencie môže vo veľkej miere napomôcť vhodne navrhnutá a vybavená rokovacia miestnosť. Prístavbové / konferenčné stoličky od klasických tvarov až po stoličky spĺňajúce požiadavky na dizajn, ergonomiu a pohodlné rokovanie zabezpečia vytvorenie príjemného prostredia pre Vás a samozrejme aj pre Vašich klientov.

konferenčná stolička ZOO
ZOO – univerzálna konferenčná stolička

– ZOO – univerzálny model konferenčnej stoličky

ZOO je univerzálnym modelom konferenčné stoličky, vhodnej pre Vaše obchodné rokovania, konferencie alebo napríklad do školiacich miestností. Podobným priestorom dodá pestrofarebnosť a unikátnu atmosféru. Množstvo voliteľných konfigurácií Vám umožní prispôsobiť stoličky okolnostiam, za ktorých majú byť používané. Môžu byť spájané do radov, číslované a alebo jednoducho aranžované podľa potrieb konkrétnej miestnosti. Ich jednoduché stohovanie Vám umožní bleskurýchle upratovanie po skončení udalosti.
Stoličky ZOO sú multifunkčné: majú štvornohú alebo pérovú kostru, plastový alebo čalúnený sedák, plastové, čalúnené alebo sieťované operadlo, s možnosťou použitia plastových podrúčok. Môžete vyberať medzi čiernou, sivou, bielou, oranžovú, tyrkysovú a béžovou farbou plastov.

konferenčná stolička ARIZ
ARIZ – stolička konferenčná

– Konferenčná stolička ARIZ

ARIZ je kolekcia stoličiek zdôrazňujúcich svetlosť a ľahkú formu. Zakladá sa na plastových prvkoch sedadla a operadla v kombinácii so vzdušným kovovým rámom. Pre zvýšenie pohodlia je možné dodať stoličku s čalúneným sedadlom a operadlom prípadne doplniť područky. Stolička sa vyrába v siedmich rôznych farbách plastov, veľkom množstve látok a zaujímavosťou je aj možnosť čalúnenia operadla sieťovinou. Vhodným miestom pre použite stoličky sú konferenčné a prednáškové sály, triedy, ale aj recepcie a čakárne. Bez ohľadu na konfiguráciu je možné stoličky stohovať na seba, pričom vhodným doplnkom pre takéto uskladnenie stoličiek je stohovací vozík.

ACOS kreslo konferenčné
Manažérske konferenčné kreslo ACOS.

– Konferenčná stolička ACOS

Komfortné manažérske konferenčné kreslo ACOS. Ostré tvary, ako aj pohodlne tvarované sedadlo a operadlo dávajú kreslu moderný vzhľad. Kožené čalúnenie na područkach je vždy v čiernej farbe. Dostupné v dvoch alternatívach: s vysokým a s nízkym operadlo. Široký výber čalúnenia umožňuje prispôsobiť kreslo do každého interiéru.

BIT konferenčná stolička
Stolička BIT

– Konferenčná stolička BIT

Stolička BIT je určená predovšetkým pre konferenčné miestnosti, kancelárie a čakárne. Jednoduchá línia sedadla a operadla z vysokokvalitných materiálov je oživená chrómovými detailmi. Kovový rám môže byť chrómovaný, čierny alebo strieborný. Pre zvýšenie pohodlia je možné dodať stoličku vo verzii s čalúneným sedadlom a operadlom prípadne doplniť područkami.

Rokovacia stolička KALA
KALA je moderná konferenčná stolička.

– Konferenčná stolička KALA

KALA je skupina moderných konferenčných a rokovacích stoličiek. Tenký sedák a operadlo v kombináci s jemnou detailne prepracovanou konštrukciou vytvárajú zaujímavý moderný dizajn stoličky. Univerzálnosť rady podporuje široký výber konfigurácií. Existujú tri základné modely: stolička na štyroch nohách, stolička na ohýbanej V konštrukcii a čakárenské lavice s dvomi až piatimi miestami.
V prípade výberu stoličky na štyroch nohách je možné zvoliť si model so všetkými kovovými nohami, alebo s prednými drevenými nohami. Štýl sedenia môže byť s krátkym operadlom (570), alebo plným (670). Zaujímavým funkčným aj estetickým doplnkom sú čierne plastové područky (verzia PP). Neodmysliteľnou výhodou stoličky je aj možnosť stohovania. Ľahká forma modelu, ako aj široká paleta látok a povrchovej úpravy zabezpečujú, že stolička KALA sa dokonale prispôsobí štýlu modernej kancelárie.

KOMO elegantná stolička
konferenčná stolička KOMO

– Konferenčná stolička KOMO

KOMO je jednoduchá a elegantná konferenčná stolička. Vysokú úžitkovú hodnotu modelu charakterizuje predovšetkým široké a ergonomicky tvarované sedadlo a operadlo, možnosť stohovania stoličky a široká škála voliteľných povrchových úprav. Pre stoličky KOMO sú k dispozícii dva rámy: na nohách, alebo lyžinách s polyuretanovými područkami, alebo bez nich. KOMO je stolička, ktorá sa dokonale hodí do konferenčných miestností, ale aj napríklad ako stolička pre hostí vo vstupných priestoroch a kanceláriách.

LIGO rada stoličiek do konferenčných sál
Elefantná kolekcia stoličiek LIGO a RESSO

– Konferenčná stolička LIGO

Nový štýl, atraktívny vzhľad a ergonomický tvar sú prednosti stoličiek z kolekcie LIGO. Korpus z bukovej preglejky osadený na ľahkom kovovom ráme vytvára pocit ľahkosti. Sedadlá sú dostupné v štyroch rôznych tvaroch a nohy môžu byť v chróme, čiernej, alebo striebornej práškovej farbe. Konštrukcia stoličky je prispôsobená tak, aby pri stohovaní nedošlo k poškodeniu. K dispozícii sú aj voliteľné konektory, ktoré umožňujú spájanie stoličiek do radov. Kovové prvky sú zvárané technológiou TIG, čo znamená, že výsledné zvary sú estetické a veľmi kvalitné. LIGO je výborným riešením pre ľahké a vzdušné interiéry reštaurácií, kaviarní, alebo firemné jedálenské priestory. Komfort pri užívaní stoličky zvyšuje doplnenie čalúneného sedadla, operadla, alebo celočalúnená verzia.

– Konferenčná stolička RESSO

Nový štýl, atraktívny vzhľad a ergonomický tvar sú prednosti stoličiek z kolekcie RESSO. Korpus z bukovej preglejky osadený na ľahkom kovovom ráme vytvára pocit ľahkosti. Sedadlá sú dostupné v štyroch rôznych tvaroch a nohy môžu byť v chróme, čiernej, alebo striebornej práškovej farbe. Stoličky môžu byť vyhotovené s područkami, alebo bez nich. Kovové prvky sú zvárané technológiou TIG, čo znamená, že výsledné zvary sú estetické a vysoko kvalitné. RESSO je výborným riešením pre ľahké a vzdušné interiéry reštaurácií, kaviarní, alebo firemné jedálenské priestory.

MUZA je jednoduchá konferenčná stolička
jednoduchá konferenčná stolička MUZA

– Konferenčná stolička MUZA

MUZA je jednoduchá konferenčná stolička so zaujímavou konštrukciou. Predné nohy prechádzajú jemným oblúkom do pohodlných područiek, ktoré priamo naväzujú na zadné nohy a uzatvárajú celú konštrukciu. Vďaka pokročilej technológii sú detaily spojov kovových častí na vysokej úrovni. Sedadlo a operadlo majú hladké, oválne línie. Množstvo typov poťahových látok a povrchových úprav určujú univerzálnosť použitia stoličky v každej kancelárii.

Moderné stoly a stoličky SENSI
Stoličky a stoly SENSI s originálnym dizajnom

– Konferenčná stolička SENSI

SENSI je skupina konferenčných stoličiek a stolov s originálnym dizajnom. Rámová konštrukcia je vyrobená z vysokokvalitných materiálov s veľkým dôrazom na detail. Kovové prvky môžu byť chrómované, čierne, alebo strieborné (metallic). Nohy sú vybavené kĺbovým plastovým klzákom. Sedadlo a operadlo z bukovej preglejky tvorí jednotný celok a môže byť lakovaný, potiahnutý prírodnou dyhou, môže mať čalúnené sedadlo, operadlo, alebo môže byť celočalúnený. Voliteľným príslušenstvom sú opierky rúk z lakovanej preglejky, alebo dyhy podľa vyhotovenia stoličky.
Konštrukcia stoličky je určená pre stohovanie (až 5 miest), čo je výhodou pri uskladnení. Pomocou vysúvacích kovových konektorov je možné stoličky spájať do radov. Vďaka vysokej funkčnosti je možné stoličky usporiadať v akejkoľvej kombinácii a moderný vzhľad zase dodáva eleganciu a originálny výzor. Kolekciu konferenčných stoličiek dopĺňajú stohovateľné stoly v troch veľkostiach a vysoká stolička barového typu.

Ľahká a jednoduchá stolička SIS
Moderná, ľahká konferenčná stolička

– Konferenčná stolička SIS

SIS je ľahká, jednoduchá, ale zároveň pohodlná stolička pre konferenčné miestnosti. Hoci ide o výrobok určený predovšetkým pre zasadačky, je ideálny aj pre moderné kancelárie, vstupné a čakárenske priestory. Základ sedadla a operadla tvorý preglejka potiahnutá PUR penou, ktorá poskytuje dlhodobé kvalitné sedenie. Sedisko čalúnené látkou, alebo kožou esteticky ladí s kovovou konštrukciou. Väčší uhol sklonu zadných nôh, ako aj mierne vyosené područky prepojené s prednu časťou rámu zlepšujú stabilitu sedenia na stoličke.

SUN - konferenčná stolička
konferenčná stolička SUN

– Konferenčná stolička SUN

SUN je jednoduchá konferenčná stolička, kde čistú formu zdôrazňuje transparentná sieťovina operadla. V kombinácii s výraznou kontrastnou farbou sedadla je tento model vhodný do moderných kancelárskych interiérov. Kovový rám stoličky je k dispozícii v chróme, čiernej, alebo striebornej farbe (metallic).